Wypadanie włosów w ciąży – co można z tym zrobić?

W trakcie ciąży wiele kobiet jest zdumiona tym, jak bardzo gęste są ich włosy. To z pewnością powód do radości, który niestety po porodzie zastępuje spory niepokój, ponieważ wtedy włosy ekspresowo zaczynają wypadać. To całkiem normalne zjawisko i by zrozumieć jego przyczynę, należy zrozumieć, jak wygląda żywot samego pojedynczego włosa.

Przyczyny wypadania włosów w ciąży

Takie problemy dotyczą co trzeciej młodej matki. Pierwsze objawy pojawiają się już w trzecim miesiącu po porodzie. Czasami proces wypadania włosów jest łagodny i mija szybko. Natomiast w innych przypadkach problem jest znacznie poważniejszy i włosy potrafią wypadać całymi garściami. Nie powinno jednak to budzić większego niepokoju. Dla tych, którzy chcą temu przeciwdziałać, dobrą informacją będzie to, że istnieje szereg sposobów, dzięki którym można przeciwdziałać takiemu zjawisku. Przykładem może być kuracja preparatem Vichy Dercos Neogenic. W jej trakcie nowe włosy są stymulowane do wzrostu i największą zaletą takiego zabiegu jest jego ogromna skuteczność. Potwierdzić to może wiele przychylnych opinii osób, które miały okazję przetestować ten produkt na własnej skórze. Cała kuracja trwa zaledwie 90 dni, w trakcie których liczba włosów zwiększona zostaje o 1700.

By bliżej poznać przyczynę, dla której po okresie ciąży tak gwałtownie zaczynają wypadać włosy, warto zapoznać się z ich cyklem życia. Podzielony on jest na trzy fazy. Pierwsza z nich określana jest jako faza wzrostu i trwa od dwóch do ośmiu lat. Większość włosów, które aktualnie mamy na naszej głowie znajduje się właśnie w tej fazie.

Następnie włosy przechodzą przez fazę nazywaną przejściową, która trwa przez dwa tygodnie. W jej trakcie wzrost włosa zostaje zatrzymany, a on sam przygotowuje się do wypadnięcia.

Ostatnią fazę stanowi czas spoczynku mieszka włosowego, w którym kurczy się on i odnawia siły. Gdy już to nastąpi, rozszerza się i wtedy powstaje nowy włos, który wypiera stary.

 

You may also like...