Gdzie szukać pracy jako kurier?

W dzisiejszych czasach coraz mocniej zaczyna dominować e-handel, stąd większa ilość firm kurierskich, proponujących swoje profesjonalne usługi. Praca w charakterze kuriera może być więc intratnym zajęciem, jednak jak odpowiednio szukać takiego stanowiska?

Praca kuriera może być ciekawą alternatywą dla młodych ludzi, poszukujących pracy. Tym bardziej, że coraz częściej możemy spotkać się z ofertami na to właśnie stanowisko. Może warto więc bliżej przyjrzeć się tej profesji i zastanowić nad nią, zwłaszcza, że często wiążę się z całkiem wysokim finansowym wynagrodzeniem.

Przeglądanie ofert online

W Internecie pojawia się coraz więcej ofert pracy, których nadawcami są najróżniejsze firmy kurierskie. Najlepiej szukać ich na portalach internetowych jak www.pracuj.pl . Jeśli jednak podchodzisz do sprawy trochę bardziej ambitnie, świetnym pomysłem będzie samodzielne stworzenie listy przedsiębiorstw, dla których chciałbyś pracować. Kiedy już przygotujesz taką listę, należy regularnie odwiedzać ich strony internetowe, szukając informacji o zatrudnieniu. Dodatkową możliwością jest monitorowanie sytuacji na branżowych portalach logistycznych, gdzie w dziale drobne ogłoszenia, często zawarte są oferty pracy.

Pamiętaj jednak, że bez względu na to gdzie znalazłeś wiadomość o wakacie, zawsze dokładnie ją sprawdzaj. Kiedy np. widzisz, że nie wskazano kosztów rekrutacyjnych po stronie pracodawcy, miej na uwadze, że może to świadczyć o nieprofesjonalnym procesie rekrutacyjnym, którego celem może być zbadanie rynku kandydatów, a nie znalezienia nowego pracownika. Ponadto zwracaj uwagę na to jak często dany pracodawca zamieszcza konkretne ogłoszenie o pracę. W sytuacji kiedy widzisz, że ta sama oferta była publikowana wiele razy, możesz przypuszczać, że wiąże się to z dużą rotacją na stanowisku, co wskazuje na jego małą atrakcyjność i często rezygnację potencjalnych kandydatów.

Regularna rekrutacja

Jeśli nie chcesz czekać z założonymi rękoma na ogłoszenie warto wykazać inicjatywę i osobiście złożyć podanie do wybranych przedsiębiorstw. Pamiętaj, że w wielu firmach kurierskich procesy rekrutacyjne trwają nieustannie, ponieważ nie mogą one pozwolić sobie na brak pracownika. Wszystkie stanowiska są bardzo ważne, co wynika z tego, że każdy kurier odpowiada za konkretną trasę, na której rozwożone są paczki – nie może dojść do sytuacji, w której jedna z tras będzie nieobsługiwana. Firmy nie mają przez to specjalnie czasu na wnikliwy proces rekrutacyjny i staranną selekcję nadesłanych ofert.

You may also like...