Pozytywne nastawienie w biznesie!

Szklanka jest w połowie pełna, czy w połowie pusta? To wyłącznie zależy od naszego nastawianie, pozytywnego nastawienia.

Pozytywne nastawienie jest rezultatem, bo jeśli myślisz, że dziś będzie pozytywny dzień, to tak właśnie będzie. Takiego nastawienia nikt nie jest w stanie zepsuć, nawet kierowca, który zajedzie Ci drogę w perfidny sposób, nie zepsuje Twojego pozytywnego nastawienia.

Od kiedy zacząłem prace w domu, nie potrzebowałem zewnętrznego bodźca aby mnie motywował. Sam byłem wystarczająco zdeterminowany aby osiągnąć sukces i każde działanie, które wykonywałem było dla mnie krokiem do lepszego świata. Po prostu w swoim działaniu widziałem swój cel i przez to, że każdy mój krok przybliżał mnie do celu, czułem się niezwykle zmotywowany.

Kryzys jednak potrafi pojawić się w najmniej oczewikawym momencie. Dla mnie kryzys wynikał z emocjonalnego podejścia, które de facto nie miało nic wspólnego z moją działalnością, a jednak. No cóż jak widać emocje biorą górę, nawet gdy nie są powiązane z właściwym działaniem, to gdy ich wpływ jest negatywny, potrafią skutecznie zblokować każdą inwencję.

Dobrze wiem, jak to jest budzić się rano z uczuciem bezsilności i myślą, po co w ogóle mam wstać. Wiem, że wtedy wysiłkiem jest zmusić się do prostej czynności, do podniesienia się z łóżka. W takim momencie szuka się motywacji, aby w ogóle wstać i zacząć cokolwiek robić. Wiem, że moja praca może zaowocować, bo już nie raz udowodniłem sam sobie, że potrafię czynić rzeczy niemalże niemożliwe, ale jak w takim momencie podnieść się z tej sytuacji? To jest wyczyn.

Emocje odgrywają w naszym życiu kluczową role we wszystkim. Tak właśnie skonstruowany jest ten świat, że rządzą nami emocje. Jedyne rozwiązanie aby trafić na właściwy kurs jest znalezienie swojego głównego celu, celu życiowego.

Tu właśnie pojawia się hasło, wyznaczanie celów, bo właśnie to okazuje się być wszystkim, a cała reszta to tylko tło. Cel wyznacza kierunek w jakim należy podążać, nawet, gdy zboczy się z kursu. Główny cel nie jest uzależniony od emocji, on jest odporny na nie, jest odporny na wszelkie zewnętrzne bodźce, wałaszą na emocje.

Sposobem na poradzenie sobie w takiej sytuacji jest zaglądanie do własnych celów. Jeśli takich celów nie posiadamy, należy je jak najszybciej sformować i czytać je każdego ranka. To niewątpliwie pomaga nam powrócić na właściwe tory, jeśli nieustannie ma się przed oczami swój punkt odniesienia.

Ponadto przydatne jest w takich sytuacjach czytanie książek branżowych, które w sposób znaczny pomagają wyjść z trudnej sytuacji. Właśnie w tych sytuacjach, najlepszym rozwiązanie jest dokształcać się czytając literaturę fachową. Poza tym,, że daje ona nam mnóstwo motywacji do działania, to dostarcza niemniej wiedzy, którą można spożytkować przy właściwym działaniu. Właśnie dlatego stałem się zwolennikiem czytania książek, bo dostarczają nam one mnóstwo pozytywnej energii i wiedzy, której potrzebujemy przy normalnej egzystencji.

You may also like...