Jak powinno się opisywać kartony podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka to nie lada wyzwanie dla każdego z nas. Ktokolwiek miał okazję przeprowadzać się w swoim życiu, z pewnością wie doskonale, jak bardzo męcząca i wyczerpująca bywa. Potrzeba dużo czasu i ogromu energii, aby sprawnie i odpowiednio zrealizować proces przeprowadzki. Podczas pakowania całego naszego dobytku powinniśmy ściśle trzymać się zasady segregowania drobnych rzeczy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ te najmniejsze rzeczy gubią się najczęściej i ciężko potem cokolwiek odnaleźć. Przeważnie bywa tak, że wszystko wrzucamy po prostu do kartonów, zaklejamy je taśmą i ładujemy na meblowóz. Mimo, że wielu z nas lubi ład i porządek, w szale przeprowadzki bardzo często o tym zapominamy. Skutkiem tego jest jeden wielki chaos, który ciężko potem w jakikolwiek sposób ogarnąć.

Podejdź do przeprowadzki jak Logistyk!

Problem pojawia się wówczas, kiedy po przewiezieniu wszystkich rzeczy i wniesieniu ich do nowego miejsca zamieszkania, zaczynamy rozpakowywać kartony. Zazwyczaj jesteśmy już tak bardzo zmęczeni na tym etapie, że nie mamy sił na szukanie najbardziej potrzebnych przedmiotów, niezbędnych do codziennego użytku. Znalezienie kubka czy czajnika może okazać się w tym przypadku nie lada wyzwaniem. Jeżeli nie dokonaliśmy wcześniejszej segregacji drobnych przedmiotów i nie opisaliśmy dokładnie kartonów, możemy godzinami przeszukiwać każdy z nich i zapomnieć o napiciu się herbaty przed snem.

W związku z tym powinniśmy pamiętać o kilku, niezwykle ważnych zasadach pakowania. Po pierwsze, miejmy na uwadze fakt, że nie należy pakować drobnych przedmiotów na ostatnią chwilę. Często jest tak, że robimy to dopiero wtedy, kiedy firma transportowa czeka na załadunek. Powinniśmy zatem znaleźć wcześniej chwilę czasu na to, aby do jednego kartonu zapakować szkło, sztućce i akcesoria kuchenne, do kolejnego przybory łazienkowe, a jeszcze do innego albumy ze zdjęciami, czy pamiątki.

Każdy karton powinien być dokładnie oznaczony. Należy napisać, co się w nim znajduje. Jeżeli w danym kartonie znajduje się szkło, powinien znaleźć się na nim napis: „Uwaga szkło” lub „Ostrożnie szkło”. Pozwoli to na odpowiednią ochronę i zabezpieczenie kartonu, tym bardziej, jeśli korzystamy z usług firmy transportowej. Pracownicy tej firmy nie są w stanie wiedzieć, co się znajduje w danym kartonie, dlatego też należy ich ostrzec i uchronić kartony przed ewentualnym zniszczeniem ich zawartości. Dzięki temu pracownicy danej firmy będą wiedzieli, gdzie ustawić karton, aby nic mu się nie stało i jak go bezpiecznie przewieźć. Jeżeli zadbamy o odpowiedni opis oraz o segregację drobnych przedmiotów możemy być pewni, że szybko znajdziemy potrzebne nam przybory i akcesoria oraz że przewożone przedmioty będą w pełni bezpieczne.

You may also like...