Poradnik korzystania z usług kurierskich

Chcesz mieć pewność, że twoja przesyłka trafi pod odpowiedni adres? Jeśli tak, zapewne zdecydujesz się na skorzystanie z usług firmy kurierskiej, jednak zanim to zrobisz, warto poznać kilka podstawowych zasad, które zdecydowanie ułatwią ci nadanie przesyłki i zabezpieczą przed ewentualnymi wpadkami.

W momencie, kiedy wybierzesz konkretną firmę przewozową, powinieneś mieć na uwadze kurierskie zasadzki. Czasem wystarczy drobne niedopatrzenie, żeby paczka powędrowała w niewłaściwe miejsce. Na szczęście istnieją wskazówki, których przestrzeganie pozwoli ci znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo pomylenia paczki lub nadania jej pod nieprawidłowy adres. Trzymaj się naszych porad, żebyś już nigdy nie musiał się niepotrzebnie martwić o swoją przesyłkę.

Pamiętaj sprawdzić opakowanie i czas dostarczenia

Najważniejszą czynnością przed nadaniem paczki, jest jej odpowiednie zapakowanie. Po pierwsze należy dobrać odpowiedniej wielkości karton. Pamiętaj, że nie może być zbyt mały, ponieważ może zniszczyć wysyłany przedmiot, ani zbyt duży, grozi to jego przemieszczaniem się w opakowaniu, podczas przewozu. Warto podkreślić, że większość firm kurierskich nalicza dodatkową opłatę za niestandardowy kształt opakowania, więc jeśli zależy ci na oszczędności , zapakuj swoją przesyłkę w standardowy karton. Pamiętaj również o tym, aby zwrócić uwagę na czas, w jakim ma być dostarczona przesyłka. Część firm ustala okres doręczenia od 48 do 24 godzin, część – za dodatkową opłatą – nawet do 12.

Ubezpieczenie i śledzenie paczki

W zależności od tego, co przewozisz, warto pomyśleć o ubezpieczeniu paczki. Najczęściej jest to kwestia paru złotych (2-4 zł), dzięki którym zyskasz pewność, że w razie wypadku uzyskasz odszkodowanie. Ponadto warto wiedzieć, że większość firm kurierskich umożliwia śledzenie paczki. Wystarczy wejść na stronę internetową, gdzie możesz śledzić i sprawdzać kiedy przesyłka dotrze pod wskazany adres.

Regularna współpraca i reklamacje

W sytuacji, kiedy prowadzisz regularną sprzedaż internetową, dobrze zdecydować się na podpisanie specjalnej umowy z firmą kurierską na świadczenie stałych usług. W ten sposób zyskasz znaczną zniżkę i zaoszczędzisz sporo pieniędzy, niż gdybyś miał zawierać nową umowę za każdym razem, gdy nadajesz przesyłkę. Warto też mieć na uwadze kwestię reklamacji. Jest to najbardziej powszechna wada większej części firm kurierskich. W przypadku, gdy przesyłka została zagubiona, nie powinieneś mieć większych problemów z uzyskaniem reklamacji. Sytuacja wygląda dużo gorzej, gdy zostanie uszkodzona w trakcie transportu, dlatego właśnie warto wykupić ubezpieczenie.

You may also like...