Kupujemy części zamienne do kabiny prysznicowej w internecie!

Każdy kto posiada kabinę prysznicową, zdaje sobie sprawę, że raz na jakiś czas niezbędna jest wymiana części zamiennych w niej. Rolki, uszczelki, listwy mogą ulec na skutek normalnej eksploatacji uszkodzeniu, w rezultacie drzwi nie są szczelne, nie domykają się płynnie, lub jest w ogóle problem z ich zamknięciem. Oczywiście części do kabin jest mnóstwo! Szukając odpowiednich, można wręcz, pogubić się w gąszczu ofert. Jeśli zastanawiasz się jak dobrać części do danego modelu kabiny – koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

Dobierz odpowiednie części do kabiny!

Klucz do znalezienia odpowiednich części, to przede wszystkim ustalanie tego, jaki model kabiny posiadamy. Nie zawsze jest proste. Szczególnie wtedy, gdy kabina ma już dobre parę, a nawet i paręnaście lat. Możliwe, że po tym czasie posiadany przez nas model nie jest już produkowany. Czy w takiej sytuacji jest szansa, by znaleźć do kabiny części zamienne? Okazuje się, że tak!

Dobrzy producenci kabin, nawet po 10 czy 15 lat po zakończeniu produkcji danego modelu, posiadają części zamienne do niego. Oczywiście wiele zależy od tego jakiego producenta jest kabina. Wybierając te marki Cersanit, Radaway, Ravak czy Kermi zapewne nie będzie miało się problemu z otrzymaniem po wielu latach rolek, suwaków czy listew do nich!

części do kabin prysznicowych

Nie pamiętam jaką mam kabinę – czy mogę to ustalić?

Jest to najczęstszy problem podczas wyboru części do kabin! Po zakończonym dawno remoncie wszystkie faktury zostały wyrzucone, mało kto jest tez po kilku latach w stanie przypomnieć sobie jakiego producenta i z jakiej serii pochodzi kabina. Te markowe posiadają w jednych z rogów szyby przynajmniej nazwę producenta. Jest to już bardzo ważna wskazówka. W dobrych sklepach internetowych handlowcy potrafią po zdjęciu kabiny rozpoznać jej serię i tym samym można dobrać do niej części zamienne do kabin. Jeśli handlowiec nie jest w stanie jej rozpoznać, przesyła zdjęcie do producenta, który poprzez detale, szczegóły, różnego typu cechy danego modelu, potrafi go rozpoznać.

Tak dzieje się jednak w przypadku kabin markowych i znanych. Niestety, jeśli posiadamy kabinę “no name” dobranie do niej części zamiennych jest często niemożliwe! I to nie tylko po kilku latach użytkowania, ale zaraz i po zakupie jej. Części do takich kabin nie są sprzedawane jako te zamienne, co jest sporym problemem. Z tego chociażby względu warto wybierać produkty markowe, które w rezultacie posłużą nam dużo dłużej!

Części zamienne w sklepach internetowych są tańsze!

Trendy związane z sytuacją epidemiologiczną, ale i ogólno światowymi trendami sprawiają, że coraz chętniej i częściej robione są zakupy przez internet, a nie w sklepach stacjonarnych. Zaletą zakupów online jest czas z nimi związany. Można je zrobić w autobusie, stojąc w kolejce czy leżąc w łóżku, nie trzeba tracić czasu na dojazdy! Niewątpliwym atutem jest także to, że w internecie za tę samą część zamienną do kabin zapłacimy po prostu mniej. Sklepy nie zatrudniają zazwyczaj wielu osób, nie muszą wynajmować wielkopowierzchniowych biur itp. Cena jaką oferują za towar, jest dzięki temu niższa, a także i dzięki dużej konkurencji, która dla konsumenta jest czymś pozytywnym.

You may also like...