Jak zarabiać na blogu?

Zacznijmy od tego, że do niedawna prowadzenie własnego bloga kojarzyło się z pisaniem dziennika, czy spisywaniem swoich myśli, a następnie publikowaniem tego w sieci. Był to taki rodzaj pamiętnika, tylko dostępny bez ograniczeń w sieci internetowej. Tak przynajmniej mogło się kojarzyć do niedawna. Dziś już wiadomo, że blog niesie za sobą potężną siłę. Jest opiniotwórczy, wpływa na decyzję innych ludzi i co najważniejsze, jest dochodowy. O Tym jak zarabiać na blogu będzie w dalszej części artykułu.

Zaznaczyć należy, że pieniądze płynące z blogowania są czymś w rodzaju skutkiem ubocznym realizacji pasji. Jednak poza samym blogowaniem jest kilka strategii, które przynoszą zysk. Jedną z najpopularniejszych są reklamy. Głównie są to reklamy typu pay per click i cost per mille. W pierwszej wynagrodzenie otrzymujemy za kliknięcia w baner lub link reklamowy. Druga reklama będzie przynosić zysk za wyświetlenie.

Dochód z tego typu strategii jest uzależniony od kilku czynników. Jest to ilość wyświetleń strony, im więcej osób będzie odwiedzało bloga, tym większa szansa, ze ktoś kliknie w reklamę. Ważna jest również nisza, w jakiej prowadzony jest blog. Z punktu widzenia reklamodawcy strona w niszy finansowej jest więcej warta od rozrywkowej przy podobnej ilości wejść. Innym ważnym elementem jest język w jakim jest prowadzony blog. Treść w języku angielskim ma znacznie więcej odbiorów niż w języku polskim. To są główne czynniki, które decydują o zyskach z działalności blogowej.

Inną formą są artykuły sponsorowane publikowane na blogu. Reklamy typu baner na bocznej części są celowo ignorowane, bo internauci uodpornili się na tego typu przekaz. Jednak jeśli będzie sporządzony wartościowy artykuł, a w nim znajdujące się linki inaczej będzie to odbierane. Link w takim artykule traktowany jest jak rozszerzenie tematu. Dlatego artykuły są skuteczniejsze od reklam typu baner. Pociąga to za sobą wartość dla zleceniodawcy. Z takich artykułów bloger może zarobić znacznie więcej.

Blog to też świetne miejsce do zbierania bazy mailingowej. Bloger dzięki takiej bazie może czerpać zysk z płatnych mailingów. Posiadając listę mailingową można oferować wysyłkę mailingu. Ten temat również jest zależny od podobnych czynników, czyli od wielkości bazy, grupy docelowej.

Posiadając wyrobioną markę, bloger może czerpać zysk z polecania produktów w programach partnerskich. Odpowiedz na pytanie jak zarabiać na blogu dzięki programom partnerskim jest bardzo prosta. Należy wybrać odpowiedni program, który jest powiązany z tematem bloga. Następnie korzystając z wyżej wymienionych strategii czyli z banerów, artykułów i mailingu polecać produkty tego programu. Bloger otrzymuje prowizje za skuteczne polecenie produktu.

Jeżeli można zarabiać polecając produkty w programach partnerskich, to również można sprzedawać swoje produkty. Wiele sklepów internetowych wykorzystuje potencjał bloga w swojej działalności. Więc również i bloger możne korzystać z bloga do zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym. Ponadto jeśli bloger staje się ekspertem w konkretnej niszy, to również może sprzedawać swoja wiedzę w postaci, kursów, szkoleń, e-booków, czy książek.

You may also like...