Jak zamontować baterię kuchenną z wyciąganą wylewką?

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. Nie ma się czemu dziwić ponieważ modele te sprawiają, że praca w kuchni jest po prostu łatwiejsza, bardziej komfortowa. Sam montaż takiej baterii nie jest trudny i praktycznie każdy będzie w stanie wykonać go samodzielnie. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z naszego wpisu!

www.lazienkiabc.pl – armatura kuchenna

Montaż kranu kuchennego – zrób to sam!

Jeszcze przed zakupem baterii kuchennej powinno zwrócić się uwagę na specyfikę instalacji wodnej, która znajduje się w kuchni oraz na sam model zlewu, do którego bateria musi pasować. W przypadku, gdy rury “wychodzą” ze ściany należy zdecydować się na baterię kuchenną ścienną. Modele te są najtańsze, wybór spory. Oczywiście nie jest to jedyna opcja, jednak przerobienie instalacji jest pracochłonne, a także często kosztowne. W przypadku, gdy instalacja znajduje się pod zlewozmywakiem, można bez problemu zdecydować się na zakup baterii zlewozmywakowej stojącej. Takie w ostatnich sezonach cieszą się dużym zainteresowaniem.

Baterie kuchenne stojące, szczególnie te z wyciąganą wylewką są chętnie wybierane nie tylko ze względu na swoją ciekawą estetykę, ale także i funkcjonalność. Dzięki niej bowiem można dużo prościej wykonać prace w kuchni, oraz napełnić np. garnek bez konieczności wstawiania go do zlewu. Wybór baterii stojących jest ogromny! Do wyboru są modele, które sprawdzą się w kuchniach nowoczesnych, retro czy klasycznych. Hitem sprzedażowym są te, które posiadają wylewkę w kolorze czarnym i tym samym idealnie sprawdzają się w wielu ciekawych aranżacjach. Koszt ich uzależniony jest nie tylko od producenta, danej serii, ale także i od materiałów, z jakich dana bateria kuchenna z wyciąganą wylewką została wykonana.

 

Samodzielny montaż baterii zlewozmywakowej

Przed przystąpieniem do samodzielnego montażu baterii zlewozmywakowej, należy w pierwszej kolejności przygotować niezbędne do tego narzędzia. Zazwyczaj potrzebny jest tylko klucz nastawny. Większość czynności powinno wykonać się tylko dłońmi. Zanim przystapimy do montaży baterii kuchennej, należy odciąć dopływ wody ciepłej i zimnej. Baterię należy dopasować do rozstawu rur i przymocowania jej przy pomocy podkładek lub mimośród. Elementy te należy dokładnie dokręcić.

Następnie należy sprawdzić szczelność całej konstrukcji. W tym celu należy odkręcić  główny zawór wody a następnie otworzyć uchwyt baterii. Jeśli woda nie cieknie z nakrętek oraz połączeń, oznacza to, że wszystko zostało wykonane prawidłowo. Praktycznie każda dobra bateria zlewozmywakowa sprzedawana jest razem z instrukcją montażu. Zawsze warto się z nią zapoznać, ponieważ modele mogą różnić się nieznacznie od siebie, mieć dodatkowe wymagania montażowe itp. Prawidłowy montaż i działanie według instrukcji producenta, może przekładać się także na samą gwarancję produktu i chociażby z tego względu, warto się z nią zapoznać.

You may also like...