Dobry a tani hosting?

W gąszczu ofert i firm, chyba każdy, kto chce utrzymywać swoją stronę, zastanawia się który tani hosting wybrać? Nie jest to sprawa łatwa. Na pierwszy ogień idą firmy najbardziej znane, co nie znaczy, że te które mają najtańszy tani hosting. Poza tym być może ich oferta jest dobra, ale tylko na pierwszy rok. Potem okazuje się, że hosting, który miał być tani wcale taki nie jest.

Na co zwrócić uwagę, szukając taniego hostingu?

Taniego hostingu powinno poszukiwać się ostrożnie. Należy przeczytać regulamin świadczenia usług, sprawdzić czy firma działa legalnie oraz zorientować się szczegółowo w parametrach taniego hostingu. Na tanim hostingu powinna zmieścić się nasza strona i poczta, a konto FTP powinno być wystarczająco duże; takie aby spełniało nasze wymagania. Należy pamiętać również, że dostęp do serwerów zagranicznych jest wolniejszy. Także pomoc techniczne będzie w obcym języku.

Zatem wybierając tani hosting, należy o tym pomyśleć. Należy tez zorientować się, na jaki suport ze strony administratorów możemy liczyć. Możesz to w bardzo łatwy sposób sprawdzić wysyłając testowe zapytanie. Mówiąc o testowaniu, wybierz taką firmą, która udostępnia pakiety testowe, na których będziesz mógł testować tani hosting. Większość firm już to robi. Zobaczysz, jak szybki jest hosting, czy spełnia twoje potrzeby, czy jego parametry zgadzają się z tym, czego szukałeś. Na tanim hostingu możesz postawić sklep Internetowy, stronę firmową, bloga, album ze zdjęciami.

Dlatego ważne jest abyś dowiedział się też co ile wykonywana jest kopia bezpieczeństwa ile dni przechowywany jest backup twojego konta. W razie utraty danych lub twoich nie do końca przemyślanych zmian na stronie, możesz poprosić o przywrócenie stanu sprzed zmian. Na tanim hostingu jest to jak najbardziej możliwe. Ważne, abyś dopytał o powyższe kwestie przez zakupieniem usługi.

Tanie serwery – co jest ważne?

Ważne, aby administratorzy, którzy opiekują się tanimi serwerami byli doświadczeni oraz potrafili w przystępny sposób wytłumaczyć kwestie techniczne. Najlepiej, aby pomoc była 24h/7 dni lub aby biuro pracowało na przykład 9:00 -17:00, a poza tymi godzinami funkcjonował telefon awaryjny. Maszyna to maszyna. Nie jest bezbłędna, zawsze może być potrzeba ludzka interwencja w postaci resetu.

A może tani serwer w promocji?

 

Tanie serwery nie różnią się niczym od serwerów, które nie są w promocji. Jedyną różnicę stanowi jedynie cena. Tani serwer też posiada okres testowy oraz identyczną konfigurację oraz funkcje co serwer nie w promocji. Tanie serwery zazwyczaj są w promocji na pierwszy rok. Warto zatem sprawdzić cenę na rok następny. Firmy chcąc przyciągnąć klientów oferują hosting na tanich serwerach. W ten sposób dają możliwość klientom zapoznania się z ich działaniem i przywiązania się do wysokich standardów firmy.

Co można robić na tanich serwerach?

Na tanich serwerach można wykonywać takie same działania jak na serwerach w standardowych cenach. Nie są one w żaden sposób ograniczone. Tani serwer to nie tylko maszyna czy usługa, ale też możliwość rozwoju twojego projektu, strony itd. Nie wahaj się dłużej, tylko rozwiń swój biznes. Na tanich serwerach na pewno ci się to uda. Już nie jeden sceptycznie nastawiony, przekonał się, że tanie serwery to dobre rozwiązanie i dla tych początkujących, dopiero rozpoczynających, jak i zaawansowanych użytkowników

You may also like...