Chore zatoki leczone morską wodą! Sprawdź!

Chore zatoki to coroczny problem milionów Polaków. Jest to schorzenie występujące niezwykle często. Najgorszym objawem zapalenia zatok jest nieznośny, silny ból. Najczęściej na zatoki używamy leków bez recepty, w tym leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Czy można jednak chore zatoki leczyć morską wodą? Tak! O tym poniżej!

Woda morska jest lekiem na chore zatoki, który może być stosowany nie tylko u dorosłych, ale i u dzieci. Należy przy tym przypomnieć, że większość leków na zatoki dostępnych jest dla dzieci od 3-6 roku życia. Woda morska może być stosowana nawet u niemowląt!

Leczenie morską wodą

Najważniejsze w leczeniu chorych zatok jest zniwelowanie bólu, ale również stanu zapalnego. Robi się to głównie oczyszczając zatoki i usuwając zalegającą w nich wydzielinę. Metoda ta pomaga szczególnie pacjentom, którzy chorują na zapalenie zatok często i u których choroba powraca z pewną regularnością.

Izotoniczny roztwór soli morskiej – czyli morska woda – zawiera w sobie naturalne składniki przeciwdziałające zapaleniu zatok. Zatoki leczone są za pomocą odpowiednich stężeń potasu, sodu, jodu, wapna i magnezu oraz za pomocą soli morskiej samej w sobie.

You may also like...