Charakterystyka grzejników z podłączeniem bocznym

Instalacja grzewcza w każdym domu odgrywa kluczową rolę. Na ostateczne poczucie komfortu cieplnego składa się wiele czynników. Jednymi z ważniejszych z całą pewnością są grzejniki boczne. Dobrze dobrane nie tylko prezentują się estetycznie w danym pomieszczeniu, ale przede wszystkim pozwalają optymalnie ogrzać dom. W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć urządzenia, jakimi są grzejniki z podłączeniem bocznym. Podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru oraz które według ekspertów są najlepsze. Zapraszamy!

Dlaczego warto wybrać grzejniki boczne Kermi?

Wybierając grzejniki, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Te, które polecane są przez fachowców to modele, które nie tylko są ciekawe estetycznie, ale także można je szybko regulować, oraz dzięki nim zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem. Jednymi z lepszych na rynku z całą pewnością są grzejniki boczne Kermi.

Modele te zostały wykonane w oparciu o innowacyjną technologię x2. Ze względu na tę technologię użytkując grzejniki Kermi, można zaoszczędzić nawet 11% energii, w porównaniu do grzejników starego typu. Co ważne czas nagrzewania grzejników bocznych Kermi jest nawet do 25% krótszy. Warto wspomnieć także o tym, że grzejniki Kermi mogą współpracować z każdym źródłem ciepła: z ogrzewaniem olejowym, gazowym, przesyłowym. Nadają się także wtedy, gdy źródłem ciepła jest energia słoneczna czy technika kondensacyjna.

Innowacyjną technologię x2 spotkać można w każdym grzejniku płytowym Kermi. Sposób działania tej technologii jest genialny w swojej prostocie. W pierwszej kolejności nagrzewa się pierwsza (frontowa) płyta grzejnika. Dzięki temu można szybko odczuć ciepło. Tylna płyta nagrzewa się później, dzięki temu straty ciepła są dużo mniejsze.

charakterystyka grzejników bocznych

Zalety grzejników z podłączeniem bocznym Kermi

Jedną z głównych zalet grzejników bocznych Kermi jest to, że idealnie nadają się w przypadku niskich temperatur zasilania. Urządzenia te sprawdzą się zarówno w nowych budynkach, jak i tych modernizowanych. Wszystko za sprawą wydajnemu przenoszeniu ciepła oraz wysoce zoptymalizowanym powierzchniom promieniowania. Użytkując grzejniki Kermi, odczucie komfortu cieplnego jest optymalne przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii.

Dobrze dobrane do pomieszczenia grzejniki to jednak nie tylko kwestia parametrów technicznych. Jedną z istotniejszych jest również wzornictwo. Grzejniki boczne Kermi zróżnicowane są nie tylko pod kątem wielkości czy funkcjonalności, ale także i designu. Z tego względu tak łatwo można je dopasować do praktycznie każdego pomieszczenia, ale i stylu w jakim utrzymana jest aranżacja. Wiele z oferowanych przez firmę Kermi grzejników zdobywa prestiżowe nagrody właśnie za ciekawe wzornictwo.

Jeśli zastanawiasz się nadal nad tym, czy opłacalna jest wymiana starych grzejników albo czy warto postawić na te polecane przez ekspertów, bo przecież na pierwszy rzut oka wyglądają prawie tak samo, jak te marketowe. Odpowiedz jest tylko jedna: najkorzystniej jest postawić na grzejniki od dobrych i znanych producentów, takich jak Kermi! Żaden inny system renowacji nie przekłada się na tak duże oszczędności i zwiększenie codziennego komfortu, jak właśnie wymiana grzejników.

You may also like...